KERST 2025: HOEVEEL NACHTJES NOG?

Gepubliceerd door venv-admin op

Als kinderen vroeger vroegen wanneer zij jarig waren of wanneer het schoolreisje was, kregen zij vaak als antwoord ‘nog ….. nachtjes slapen’.

Over minder dan 14 nachtjes slapen is het weer kerst. Maar hoe vier je kerst in een wereld vol haat en nijd, waar velen de ander het licht in de ogen niet gunnen. Een wereld ook waar wereldleiders als Trump, Poetin, Xi Jinping en Erdogan, om er maar een paar te noemen, zichzelf belangrijker vinden dan wie dan ook. Kennelijk hebben zij nooit gelezen, dat er in de Bijbel in 1 Corinthe 13 staat, dat de liefde het belangrijkste is. De liefde is geduldig en vol goedheid, kent geen afgunst, geen ijdel vertoon en geen zelfgenoegzaamheid, is niet grof en niet zelfzuchtig, laat zich niet boos maken en rekent het kwaad niet aan, ze verheugt zich niet over onrecht, maar vindt vreugde in de waarheid. Kom daar eens om bij de genoemde heren.

Met kerst vieren wij in de Christelijke traditie, dat het Woord ‘vlees’, een kwetsbaar mensenkind geworden is. In veel huizen staat naast de kerstboom vaak een kerststal. Die verbeeldt dit. Heel concreet door Jozef en Maria, de herders en de wijzen – en niet te vergeten de dieren – een plek te geven rondom het kindje Jezus in de kribbe (citaat van René de Reuver).

Wie in deze wereld de woorden uit 1 Corinthe 13 probeert gestalte te geven kan Kerst vieren, het feest van nederigheid, van naastenliefde, van de minste willen zijn zoals het Kind in de kribbe. Geen pracht en praal, maar bescheidenheid. Dat geldt niet alleen voor Christenen, maar voor iedereen, waar ook ter wereld!

Daarom wensen wij iedereen goede, gezellige en zinvolle Kerstdagen, een rustige jaarwisseling en een vredig en sportief 2026! Hoeveel nachtjes nog?

Het bestuur