Vlug en Vaardig gasloos
Sinds november 2023 hebben we bij V en V last van water in de gasleiding. Dat zorgt ervoor dat onze CV ketel uitvalt en we geen verwarming en warm water hebben. De gasleidingen buiten het clubhuis zijn van de gemeente en zij zorgen er dan ook voor dat het probleem tijdelijk wordt opgelost.
Tot nu toe is er al 3 keer water uit de gasleidingen gehaald.
Vanaf begin 2024 zijn wij vanuit het bestuur in gesprek met de gemeente over het oplossen van dit probleem.
Zoals bekend wordt er in heel Amsterdam onderzocht hoe wij in 2040 van het gas af kunnen zijn. Dat is ook voor de sportclubs van toepassing.
Gezien de problemen met het gas bij V en V heeft de gemeente ons gevraagd of wij mee willen werken aan een pilot om een clubhuis geheel met elektriciteit te verwarmen.
Na diverse overleggen met de gemeente heeft het bestuur besloten om akkoord te gaan met het voorstel van de gemeente.
Alle warmte die nodig is voor het verwarmen van het clubhuis en voor het maken van warm water wordt opgewekt door 2 warmtepompen.
De gasaansluiting in het clubhuis wordt afgekoppeld. De CV ketel, de gasboiler en de geiser komen te vervallen.
Alle keukenapparatuur wordt ook elektrisch. De vervanging van de huidige apparatuur wordt door de gemeente vergoed.
De installatie bij V en V wordt een pilot, om als voorbeeld te dienen voor het ombouwen van alle clubgebouwen.
Het is de bedoeling om de ombouw in de zomer uit te voeren, zodat we bij de start van het nieuwe seizoen weer gewoon warm water hebben om te douchen en later ook weer verwarming.
Wil je er meer over weten dan kan je mailen of bellen met Rob Oosterloo rob.oosterloo@gmail.com of 06 – 8310 2847
Het bestuur